Wyglądać jak Miss

Trzeba przyznać, że każda Miss wygląda zjawiskowo – bez względu na to, z jakiego kraju pochodzi. Jest coś takiego w tych „koronowanych głowach” co wzbudza powszechny zachwyt. W Indiach każda Miss jest traktowana jak prawdziwa królowa piękności, a na każdym kroku towarzyszy jej zachwycony jej urodą i sukcesem tłum. W Polsce wybory Miss nie mają aż takiej rangi w społeczeństwie – wyjątkiem były lata 80-te i 90-te XX wieku, kiedy to konkursy na Miss przyciągały przed telewizory miliony widzów. Różne bywają opinie ludzi w tym temacie – można było usłyszeć, że międzynarodowy sukces Anety Kręglickiej był wynikiem sytuacji politycznej w 1989 roku, ale z perspektywy czasu oczywiste jest, że korona Miss World przypadła najpiękniejszej.

Jak postarać się o wygląd Miss?
Konkursy piękności zazwyczaj wymagają spełnienia pewnych wymogów – chodzi o wymiary ciała (90 – 60 – 90) oraz wzrost (minimum 170 cm). Nie jest podawany określony typ urody – bywało, że co rok konkursy piękności wygrywały blondynki, a ostatnio jest trend na brunetki. Czyli w warunkach pozakonkursowych trzeba bardziej postarać się o szczupłą, ale kobiecą sylwetkę, mieć zadbaną cerę i ciało, a także piękne włosy (długość według upodobań osobistych – nie każde długie włosy są w dobrej kondycji i nie każdy typ urody w długich włosach wygląda dobrze).

Trudno jest określić na ile Polki decydują się na pielęgnację domową, a na ile – na profesjonalną. Salony piękności za granicami kraju biją rekordy popularności – w wielu krajach wyznaje się pogląd, że dobry wygląd to podstawa. Polski salon kosmetyczny niczym się nie różni od zagranicznych salonów urody – od dawna nie ma barier dotyczących dostępu do nowoczesnego sprzętu, czy najlepszych kosmetyków salonowych. Wykwalifikowana kosmetyczka Kraków ma takie same umiejętności i wiedzę jak kosmetyczka w Nowym Jorku, przy czym ceny za jej usługi są przystosowane na polską kieszeń. Zabiegi profesjonalne dają świetne efekty – każda z pań wychodzi z salonu zadowolona ze swojego wyglądu. Takiego rezultatu nie da się uzyskać za pomocą kosmetyków domowych, mają one w swoim składzie zdecydowanie mniej składników aktywnych. Wizyty w salonie kosmetycznym powinny być dla Polek swoistym rytuałem na poprawę urody i nastroju, przy czym dla podtrzymania wspaniałego efektu korzystna jest systematyczność wizyt. Poza tym pobyt w takim gabinecie pozwala się zrelaksować i oderwać od rzeczywistości na minimum dwie godziny.

4 myśli nt. „Wyglądać jak Miss”

  1. Prawda jest taka, że o wygląd skóry i włosów trzeba dbać każdego dnia. Nie wystarczy wybrać się do kosmetyczki od czasu do czasu i nie dbać o siebie w domu, a później sądzić, że efekty są mizerne… Codzienna pielęgnacja skóry i włosów to podstawa!

  2. Izunia masz święta rację, codzienna pielęgnacja jest najważniejsza, ale regularne wizyty w profesjonalnym salonie również nie są bez znaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>