Salony kosmetyczne w Bydgoszczy oferują zabiegi z cytryną

Żółty, soczysty owoc, który w dobie średniowiecza przywędrował do Europy z Chin, gdzie szybko znalazł zastosowanie w świecie kulinariów oraz jako dodatek do wody czy herbaty – mowa oczywiście o cytrynie. O jej walorach smakowych z pewnością przekonał się każdy z nas, niewielu zdaje sobie jednak sprawę z tego jak bardzo pozytywny wpływ może mieć jej stosowanie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Oto najważniejsze z nich:

1. Poprawa kondycji skóry

Zasobność cytryn w związki o charakterze przeciwutleniającym umożliwia ochronę skóry przed szkodliwym działaniem środowiska, redukcję występujących zmarszczek oraz zapobieganie pojawieniu się nowych, a nawet wspomaganie walki z uciążliwym trądzikiem. Co więcej, witamina C zawarta w cytrynach stanowi istotny czynnik w procesie produkcji odmładzającego skórę kolagenu. Wie o tym renomowana kosmetyczka w Bydgoszczy (https://swiaturody.com/bydgoszcz,kosmetyczka,9.html), która przeprowadza w swoim salonie piękności zabiegi bazujące na dobroczynnych właściwościach cytryn. W mieście jest kilka gabinecie kosmetycznych mających w swojej ofercie zabiegi z wykorzystaniem tego owocu.

2. Stymulowanie utraty masy ciała

Pektyny oraz rozpuszczalna forma błonnika występujące w soku z cytryny sprzyjają utracie wagi. Przyspieszają one metabolizm oraz wspomagają eliminację z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Ciało zostaje oczyszczone, a jego funkcjonowanie uregulowane.

3. Łagodzenie oparzeń skórnych

Właściwości przeciwzapalne i znieczulające, jakie posiadają cytryny, sprawiają że doskonale sprawdzają się one w leczeniu oparzeń i eliminacji związanego z nimi uczucia pieczenia, jak również w łagodzeniu negatywnych efektów ukąszeń owadów. Po uprzedniej konsultacji z dermatologiem, możliwe jest także zastosowanie soku z cytryny, jako środka rozjaśniającego blizny po oparzeniowe.

4. Zdrowe i czyste zęby

Sok z cytryny jest często stosowany, jako środek służący pielęgnacji jamy ustnej. Pomaga on zadbać o biel zębów, zdrowotność dziąseł oraz świeży oddech.

5. Regulacja poziomu ciśnienia krwi oraz nastroju

Spożycie cytryn jest szczególnie wskazane osobom zmagającym się z chorobami serca oraz wysokim ciśnieniem krwi. Z ich pozytywnego wpływu skorzystają także osoby zmagające się z nudnościami, zawrotami głowy, stanami lękowymi czy depresyjnymi. Sok z cytryny może stanowić również doskonały sposób na uzyskanie energetycznego kopa.

6. Zastrzyk odporności

Zasobność cytryny w witaminę C sprawia, że jest ona doskonałym środkiem zapobiegającym przeziębieniom i grypie, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowego przesilenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>