Ortodoncja i protetyka, czyli duet profesjonalnej obsługi dentystycznej

Zwiększająca się świadomość medyczna Polaków w zakresie medycyny dentystycznej sprawia, że pacjenci odwiedzający gabinety stomatologiczne coraz częściej oczekują opieki nie tylko profesjonalnej, ale i kompleksowej. Wychodząc naprzeciw temu nowemu trendowi, wielu dentystów w Kaliszu zaczęło tworzyć praktyki łączone, czyli prowadzić pod jednym szyldem usługi typowo dentystyczne, ale i protetyczne oraz ortodontyczne. Aby znaleźć takie gabinety, warto przeszukać bazę internetową, wpisując np. 'dentysta Kalisz'. Zadbany uśmiech to jeden z elementów naszego wizerunku, dlatego warto o niego zadbać.

Trzy w jednym
Taka kompleksowa opieka medyczna sprawia, że pacjenci czują się o wiele bezpieczniej, powierzając zdrowie swoich zębów w ręce profesjonalistów. W praktyce oznacza to, że siadając na fotelu dentystycznym pacjent, może uzyskać poradę zarówno od swojego dentysty, jak i współpracujących z nim ortodonty i protetyka. Istnieją również gabinety, w których stomatolog posiada jednocześnie którąś z tych dwóch specjalizacji i może zajmować się zarówno leczeniem zębów, jak i wykonywaniem sztucznych szczęk, uzupełnianiem ubytków czy przygotowywaniem aparatów ortodontycznych i leczeniem wad zgryzu. Dentyści z dwiema lub więcej specjalizacjami trafiają się jednak niezwykle rzadko, najczęściej w dużych miastach i współpracują zwykle z klinikami dentystycznymi, nie prowadząc indywidualnej praktyki. W Kaliszu wykorzystano więc schemat współpracy znany z innych polskich miast i stosowany na całym świecie. Dzięki temu w jednym gabinecie pacjent może skorzystać z kompleksowej usługi świadczonej przez trzech różnych lekarzy. Eliminuje to chociażby problem przesyłania dokumentacji medycznej pomiędzy poszczególnymi gabinetami, co znacznie przyśpiesza proces leczenia.

Nowoczesne rozwiązania
Obecnie z takiego systemu korzysta ponad połowa kaliskich gabinetów, co oznacza, że co drugi dentysta na co dzień współpracuje z ortodontą i protetykiem, oferując swoim pacjentom profesjonalną kompleksową opiekę dentystyczną. Coraz częściej obserwuje się też inne zjawiska wynikające z aktualnych trendów medycznych, jak chociażby tworzenie prywatnych klinik stomatologicznych, w których prócz usług dentystycznych pacjenci mogą skorzystać też z chirurgii szczękowej czy z chirurgii medycyny estetycznej związanej z układem zębowym. Chodzi tu głównie o zabiegi całkowitej odbudowy zębów utraconych po chorobie nowotworowej lub innych chorobach osłabiających układ zębowy i powodujący jego drastyczne niszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>