Kto ma szansę na udany związek?

Tylko nieliczni nieszczęśnicy nie spotykają przynajmniej jednego zainteresowanego stworzeniem z nim związku. Większość ludzi z mniejszym lub większym powodzeniem takie relacje buduje.

Warto jednak pamiętać, że znalezienie i posiadanie partnera nie musi równać się szczęściu. Co więcej, staje się ono udziałem zaledwie garstki ludzi. Większość po prostu trwa w układach, które zapewniają im prestiż społeczny czy chociażby święty spokój. Naprawdę udany związek to natomiast rzadkość. I wbrew pozorom rzadko kiedy oznacza on sielankę.

Znalezienie dopasowanego partnera

Kto szuka, ten znajdzie. Podobno. W rzeczywistości jednak najtrwalsze relacje damsko-męskie tworzą ci, którzy nie angażowali się jakoś szczególnie w namierzenie partnera. Jeżeli ktoś jest za bardzo zafiksowany na punkcie stworzenia związku, to tak jakby miał klapki na oczach. Nie zastanawia się, czy faktycznie ta osoba jest dla niego dobra. Liczy się to, by w końcu być w związku, zadowolić rodziców i poprawić swój wizerunek wśród znajomych czy kolegów z pracy. Niektórym chodzi o uporządkowanie swojej sytuacji materialnej, co może być fundamentem udanego związku. Wymaga jednak oddania swojego losu w ręce kogoś, kto będzie nim zarządzał. To jednak dyskusja na inną okazję.

Dowiedz się więcej – czy odloty pl to dobry wybór dla faceta – sprawdź artykuł

W tym miejscu należy podkreślić, że tylko zadowolony, samodzielny singiel jest w stanie zbudować satysfakcjonujący związek. Po pierwsze nie potrzebuje wiele od drugiej osoby, ponieważ sam dobrze sobie radzi. Po drugie dzięki uporządkowanemu życiu jest w stanie wiele dać partnerowi. Przy okazji warto przypomnieć o poczuciu własnej wartości. Ludzie ze zdrową samooceną nie robią czegoś wbrew sobie i od razu pokazują swoją prawdziwą twarz. A to przepis na udaną relację z płcią przeciwną.

Utrzymanie satysfakcjonującego związku

Po pierwsze trwanie związku jest zależne od gotowości partnerów do jego wspólnego budowania i umacniania. Bez znaczenia, w jakim tempie będą to robić i jak zbudują swoją codzienność. Przyjęte społecznie konwenanse to zbiór zasad, które mogą być cenną wskazówką. Nie należy jednak przykładać swojego życia w stu procentach do takich wymogów. To nierealne, a poza tym generuje niepotrzebny stres. Relacje damsko-męskie wymagają też chodzenia na kompromisy, a przede wszystkim umiejętności dostrzegania stanowiska drugiej strony. Zbudowanie silnego związku nie musi, a wręcz nie powinno sprowadzać się do ciągłego ustępowania na rzecz partnera, chodzenia wokół niego na paluszkach czy wręcz przeciwnie narzucania mu własnego zdania. Warto dostrzec, że każdy człowiek na daną sprawę ma prawo patrzeć nieco inaczej.

Satysfakcjonujące relacje damsko-męskie zaczynają się czasami przypadkowo. Zawsze jednak wymagają zaangażowania obu stron w budowanie układu, który pozwoli im na co dzień czuć się dobrze zarówno we własnej skórze, jak i w związku.

admin Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *