Dlaczego kobiety nie zawsze czują się piękne?

Winą za to, że kobiety nie zawsze czują się piękne należy obarczać kreatorów mody i komercyjne media, bez opamiętania promujące trendy, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością panującą na polskich ulicach czy przed lustrami w polskich domach. Jeszcze na początku XXI wieku w najbardziej poczytnych kolorowych czasopismach kobiecych można było znaleźć treści, z których wyraźnie wynikało, że kobieta nosząca rozmiar odzieżowy 42 nie ma prawa czuć się piękną i atrakcyjną. Tego typu treści są już archiwalne i nie za bardzo można do nich dotrzeć inaczej niż poprzez system zasobów bibliotecznych – czasopisma wtedy nie miały jeszcze swoich elektronicznych wersji, a internet w Polsce dopiero zaczął się „rozkręcać” w skali masowej, poza tym internet był traktowany jako ten gorszy od wszelakich wersji papierowych. Takie treści pozbawiały kobiety samoakceptacji, dosłownie je z niej obdzierały – było to szczególnie widoczne wśród młodych kobiet, które wpadły w sidła zaburzeń w odżywianiu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_odżywiania) i borykały się z anoreksją lub bulimią.

Oczywiście, że bardzo łatwo jest „ukarać słowami” wielkich kreatorów mody, którzy od lat promują rozmiar „zero”. Jako pierwsi po rozum do głowy poszli Hiszpanie, którzy zakazali wypuszczania na pokazy mody modelek, których figura wyraźnie wskazywała na istniejącą anoreksję – na nic były tłumaczenia o genetycznie uwarunkowanej szczupłej sylwetce. To nie jest tak, że praca modelek czy fotomodelek jest łatwa – dziewczyny ciężko pracują na swój sukces, chociaż to co robią wydaje się być zdecydowanie przyjemniejsze od obowiązków charakterystycznych dla innych zawodów. Anoreksja zebrała zbyt wiele ofiar – szkoda młodych dziewczyn na to by leczyły się z jadłowstrętu w szpitalu psychiatrycznym. Anoreksja wykańcza organizm, może nawet grozić utratą życia, dlatego jest tak bardzo niebezpieczna. Kobiety z II dekady XXI wieku są o tyle mądrzejsze, że mają dystans do wymysłów znanych kreatorów mody i po prostu bawią się modą, a dzięki temu, że modne sieciówki zaczęły sprzedawać ciuchy w dużych rozmiarach, nie ma już utrudnienia w dostępie do mody dla kobiet plus size. Te udowadniają na każdym kroku, że potrafią wyglądać nie tylko modnie, ale i pięknie. Salon kosmetyczny to podstawa kosmetyczka w Tarnowie [odszukasz na: https://swiaturody.com/Tarnow,kosmetyczka,9.html] to ekspert w dziedzinie pielęgnacji urody. Jest mistrzynią w podkreślaniu atutów urody i ukrywania jej mankamentów. Cieszy się opinią profesjonalistki, która indywidualnie podchodzi do potrzeb swoich klientek.

Jedna myśl nt. „Dlaczego kobiety nie zawsze czują się piękne?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>